Mida kanda fotosessioonil?


Enne pildistama tulekut soovitan väga läbi mõelda, millist riietust kanda. Riietuse valik sõltub väga palju keskkonnast kuhu minnakse pildistama ja millist pilti tahetakse täpsemalt saada.
Olen kokku kogunud siia pildigalerii netiavarustest, mis sobib perede, paaride, beebiootuse, porteede  pildistamiseks. Enne pildistama tulekut võid saata mulle pilte, mida te kavatsete kanda, nii saan anda sulle endapoolseid soovitusi.

JÕULUNURGAS PILDISTAMINE, SKANDINAAVIALIKUS STIILIS.
Skandinaavialik stiil ehk mahedad toonid, valge, beez, pastellid, helehallid sinna sekka veidi luksuslikku kulda ja hõbedat.
Valget on kerge kombineerida kõigi teiste värvidega ning kui soovid skandinaavialikult mahedaid pilte, siis tasub lisada kas väga vähe teisi toone või lihtsalt väga mahedaid toone. Valge on ilmselt üks parimaid värve, mis olles küll ise silmapaistev, tõstab alati esile eelkõige selle kandja nägu. Mõni värv, nagu punane, tahab domineerida ning sealjuures peaks ka kandjal olema piisavalt iseloomu, et punane teda üle ei trumpaks. Valge aga toetab oma kandjat ega taha domineerida. Kui sa tunned, et sa pole rahul on käevartega, siis kleitide puhul eelista kindlasti varrukaid. Paljas käevars tuleb pildil hästi esile.


PUNANE- SININE- VALGE KOMBINATSIOON 

Kui sa armastad tugevaid toone nagu punane, tumesinine, siis pea meeles mõningaid trikke! Sobita alati tugevad toonid neutraalsetega, sest neutraalne ei laste jõulisel toonil esile tõusta. Kasuta tugevaid toone pigem lisandina- kingad, vöö, kaelakee, sall. Kui sa pelgad punast tooni, siis proovi selle erinevaid variante- kirsi, veini või telliskivi tooni. Jõulupiltidel on väga riskante valik terve pere üleni punasesse riietada. Kui ema armastab punast, siis tema kleidi kõrvale sobib teistele pereliikmetele punane toon vaid lisandina.


SÜGISENE PILDISTAMINE LINNA TÄNAVAL VÕI PARGIS

Sügisel linnatänaval või pargis fotosessioonil sobib pildistamiseks kanda veidi klassikalisemas stiilisi mantleid, jakke, kübarad. Naisterahvad võivad julgelt jalga panna kõrged kontsad, üle õla väike šikk kotike. Toonide poolest soovivad väga hästi sügisele iseloomulikud toonid- tumepruun, must, beez, sinepikollane, telliskivipunane, hall.


SUVEL MERERANNAS

Romantiline, naturaalne ja ajatu stiil sobib hästi mereäärsetele fotosessioonidele. Valged kleidid, valge polosärk, linane mõjuvad liiva taustal ja vee ääres värskendavalt. Valge mõjub hästi, sest ta tuleb esile hästi taustast, annab puhta ja ajatu välimuse. Kui sa tunned, et sa pole rahul oma käevartega, siis kleitide puhul eelista kindlasti varrukaid. Paljas käevars tuleb pildil hästi esile. Traditsiooniline kooslus on samuti valge ja teksa, lisa juurde mõni värviline vöö või sall, mis annab isikupära. NB! mererannas pilte pildistan suvel alati õhtupoolsel ajal, kõige keerulisem on pildistada keskpäeval lauspäikesega, päike tekitab suuri varje, paneb silmi kissitama. Õuesessioonidel kasutan naturaalset valgust, sest see võimaldab mul töötada kiiresti ja paindlikult.


BOHO STIILIS PORTREE RANNAS

Soojal suveõhtul saab rannas teha sensuaalsemaid portree- ilupilte. Selliseks sessiooniks sobivad hästi pastelsed, heledad toonid, pikad lendlevad kleidid, kimanod, trikood, päevitusriided, pitislised bodyd, helesinised teksad, heegeldatud topid, kleidid. Lumivalgele toonile eelista soojemat, beezikmat valget. Kui sa tunned, et sa pole rahul oma käevartega, siis kleitide puhul eelista kindlasti varrukaid. Paljas käevars tuleb pildil hästi esile. Lisa juurde aksessuaare, pikki kaelakette, palju peeniksei käevõrusid. Kõik see kokku annab boho stiilis muretu ja vallatu suvetüdruku fiilinguga pildid. NB! mererannas pilte pildistan suvel alati õhtupoolsel ajal, kõige keerulisem on pildistada keskpäeval lauspäikesega, päike tekitab sügavaid varje, paneb silmi kissitama. Õuesessioonidel kasutan naturaalset valgust, sest see võimaldab mul töötada kiiresti ja paindlikult.


KEVAD- SUVI LILLELINE PORTREE

Kevad- suvel on õitsemas sirelid, palju erinevaid ilupõõsaid ning neid on hea ära kasutada pildistamisel. Pehmed ja õrnad pastelltoonid on häbematult naiselikud: vanaroosa delikaatsed varjundid, šampanja, elevandiluu, korallitoonid, munakoorevalge…
Pastelltoonid sümboliseerivad kõike, mis on värske ja uus, alates kevadistest lilledest ja õunapuuõitest kuni beebinaha siidise puudutuseni,
Akessuaarina võid kaasa võtta punutud korvi lilledega, romantilise jalgratta lillekorviga. Pähe võid siduda värvilisi paelu või panna pähe romantilise õlgkübara, jalga  valged tennised. Eelista kleite, seelikud, mis on põlvedeni ja alt laienevad, nii saab lillepõõsa ette maha laotada lina poseerimiseks ning jätta taustale kaunite lillede värvidemängu. Kui sa tunned, et sa pole rahul oma käevartega, siis kleitide puhul eelista kindlasti varrukaid. Paljas käevars tuleb pildil hästi esile.
Laste porteede puhul võib väga värvilsel/lillelised taustal puhuda seebimulle, mis teeb kõigile kindalsti rõõmu. Õuesessioonidel kasutan naturaalset valgust, sest see võimaldab mul töötada kiiresti ja paindlikult.TALVEL LOODUSES PERE VÕI PAARI PILDISTAMINE

Külmal aastaajal võib pildistamine olla mõnevõrra väljakutuv, sest peljatakse jahedat ilma. Selle vastu on hea nipp, pane nii palju kihte kui vähegi selga mahub ja ma luban, et sul hakkab palav. Kaval nipp on kasutada oversize kampsuneid, kuhu alla mahub tõesti palju kihte.  Kui sul on olemas pikk ühevärviline seelik, võid sinna alla jätta püksid või soojad retuusid. Looduses pildistamisel, eriti talvel ära pane jalga kontsakingi, vaid soojad ja mõnusad saapad. Pähe mütsid, kätte kindad või käpikud, üle õlgade võid võtta sooja suure salli või pleedi. Õuesessioonidel kasutan naturaalset valgust, sest see võimaldab mul töötada kiiresti ja paindlikult.


ÕRN, PITSILINE, VALGE BEEBIOOTUSE PILDISTAMINE INTERJÖÖRSTUUDIOS

Kui interjöörstuudio juhtub olema heledates toonides, siis selline valge, pitsiline, veidi buduaari stiilis outfit on hea valik. Meesterahvastele sobib valge triiksärk, mõnes pasteles toonis T- särk, helehallid püksid, heledad teksad. Tulevasele emale pitsilised kleidid, samuti valge triiksärk, helesinised teksad. Kui sa tunned, et sa pole rahul oma käevartega, siis kleitide puhul eelista kindlasti varrukaid. Paljas käevars tuleb pildil hästi esile.


GLAMUURNE, SEKSIKAS BEEBIOOTUS

Kui sul on mõte kanda üleni musta beebiootuse pildistamisel, siis soovitan valida riietus, mis laseb naha toonil läbi kumada või kõhu osa on paljas. Must on väga tugev toon ja Sinu armas kõhuke ei pruugi lihtsalt välja paista, kui ta on üleni läbipaistmatu musta kanga all. Oskuslikult riietega mängides mõjub see aga väga seksikalt.  Näiteks klassikaline must pükskostüüm, mille jakk on vallatult eest lahti, või body ning erinevad pitsilised kleidikesed. Lihtne variant on ka lendlev kangas üle rindade siduda. Selliste outfitide juurde sobib vaid must pesu. Stuudios pildistamisel võib aksessuaarina kasutada ka kõrgeid kontsi.


PIKAD VÄRVILISED BEEBIOOTUSE KLEIDID

Pikad värvilised kleidid on paljude naiste lemmikud. Need sobivad hästi õuesessioonidele ja samuti stuudiosse. Minu juurde pildistama tulles on Sul samuti võimalus kasutada pikki erivärvilisi kleite, anna vaid oma soovist teada ja võtan kleidid kaasa. Kleitide juurde saab sobitada lillevöösid, pärgi, looduslikke lilli. Kui sa tunned, et sa pole rahul on käevartega, siis kleitide puhul eelista kindlasti varrukaid. Paljas käevars tuleb pildil hästi esile.