Enne fotosessiooni.

 

Riietus ja meik

Enne portree ja perefotosessiooni tuleks riietus tasuks veidi läbi mõelda. Riietuse valimisel võiks eelistada heledamaid toone, vältida võiks väga mustrilisi riideid. Kanna ennekõige riideid, milles Sa ennast mugavalt tunned. Võimalusel võta kaasa rohkem riideid ja aksessuaare, et oleks pärast kombineeerimisvõimalusi. Fotosessioonile tulles võiks naisterahval olla tehtud jumestus ja soeng. Fotomeik on reeglina tavameigist intensiivsem ja siinkohal ei kehti reegel “less is more”, kuna fotol jääb tulemus oluliselt õrnem. Seega ei tasu olla liiga tagasihoidlik olla põsepuna ja huulepulgaga. Võta pildistamisele kaasa pigem rohkem kui vähem riideid, et oleks rohkem kombineerimisvõimalusi. 60-minutise sessiooni vältel jõuab kasutada keskmiselt 2-3 erinevat kostüümi. 

Sessioon õues
Õuesssioonide puhul  võib asukoha valimine võib teinekord olla keeruline, mistõttu soovitan enamasti lähtuvalt ideest mõnda kohta pildistamiseks. Kui sul on olemas oma ideed saada oma  soovidest inspireeritud näidispilte, et ma  saaks aimu, millised pildid Sulle meeldivad ning mida soovid tulemuses näha. 
Sessioon stuudio jõulunurgas
Stuudios on puhtad põrandad, seega välisjalanõudega stuudios ei käida. Mugavates riietes on ideaalne valik paljad varbad. Pidulike riiete puhul võib kaasa võtta kingad. Kaasa võetud jalanõud peavad olema puhtad. Määrdunud jalanõud võivad taustapõrandad rikkuda. Sokid on viimane ja halvim valik.
Sessioon koos lastega
Veidi suuremaid lapsi võiks veidi ette valmistada ja rääkida, mida fotograafi juures tehakse. Väiksemate laste puhul tasub silmas pidada, et fotosessiooni aeg ei langeks uneajale. Kõige olulisem toredate lastefotode juures ongi tegelikult, et neil oleks hea tuju! Pisemate lastega olge valmis ka mängima ning mürama sessiooni ajal, et saada rõõmsat, emotsionaalset ja head tulemust pildile. Soovitav oleks sellisel juhul pöörata tähelepanu sellele, et Teie riietus oleks pigem mugav. Fotosessioonile võiks kaasa haarata ka mõned laste lemmikmänguasjad, mida siis koos pisikesega fotodele jäädvustada. Võtke kaasa ka kindlasti taskurätikuid, et vajadusel lapse suukest või nina pühkida. Paha ei tee ka väike lapsele meelepärane näks või maius, mida kasutada sessioonil meelituseks ja preemiaks. 
Ole pildistamisel aktiivne ning proovi fotosessiooni vältel lastega suhelda, et nad kiiresti ei tüdineks. 
Beebiootuse pildistamine
Sessiooni soovituslik aeg võiks olla 32.-36. nädalal, mil beebikõht on hästi märgatav ja käes pole veel sünnitusaeg. Miks mitte kaasata sessioonile ka lapse isa ning õed-vennad. Võimalusel vali pigem ümber keha olevad kostüümid, mis lasevad kõhul paremini esile tulla.
Võimalik on teha ka sensuaalsemas stiilis beebiootuse pilte, kauni pesu ja pärlitega. Sellisel juhul tasuks aluspesu läbi mõelda. Kui soovite poolaktipiltide  või erinevate kangastega pilte siis peaks hea tulemuse jaoks keha olema niisutatud eelnevalt kas õli või kehakreemiga. See tagab kauni ja terve jumega naha.
Pere ja grupipildistamine
Pere või grupiga pildistama tulles mõtle läbi kogu seltskonna riietus, et tekiks terviklik üldmulje ning ühtne stiil. Meeldejäävate ja vahvate perepiltide tegemiseks on soovitav vältida ülipidulikke riideid (sh musti ülikondi ja kleite), sest nendega on poosid ja pildistamisvõimalused piiratumad, nendega ei saa maas istuda ning armsaid müramis pilte teha.
Vastsündinu pildistamine
Millised beebipildid meeldivad sulle? Ideaalselt korvikestesse sätitud "paraadportreed", või dokumentalistika stiilis poseerimata fotod? Mina olen kindlasti viimase usku, sest minu jaoks annavad sellised pildid paremini edasi kõiki neid õrnu emotsioone, mida tutikas beebi endaga kaasa toob. Vastsündinu fotosessioone teengi seetõttu kõige parema meelega kodudes või interjöörstuudios, et pildile püüda just selle pere lugu.
Kõige armsamad on minu jaoks just sellised loomulikud pildid, kus on tabatud hetke võlu ja hellust, nii et samasuguseid mälestusi soovin pildile püüda ka oma klientidele.

Buduaari sessioon
Buduaari sessioon võib olla: ainult sulle endale, superäge üllatuskingitus mehele või soov riputada üks kaunis kunstiteos magamistoa seinale. Pildid võivad olla rohkem või vähem paljastavad, kuidas ise soovid. Buduaari sessioonile tulles võta kaasa kehakreem või õli, mis annab nahale ilusa sära.Milline riietus kaasa võtta sõltub sinu enda soovidest ja huvist. Võid vaadata kodus ringi, kas sul on selliseid asju:  lühike, kitsas, seksikas kleit. Sobivad eriti seljataguse lukuga kleidid, seksikad pluusid, seelikud ja kõik seksikad riided, mis sinu kapis leiduvad, mehe t-särk , mõni äge lohmakas kampsun, ilusaid peenikese kontsaga kingi,sukad,neglizee, hästi istuv, ilus ja seksikas pesu või mitu komplekti, stringe (hea kui oleks kindlasti ka ühed mustad), ehteid, pikad pärlikeed jms. Kui sa oled oma keha suhtes väga kriitiline, siis võta teadmiseks, et buduaarifotod ei pea tingimata olema paljastavas pesus. Ka seksika neglizee, -pluusi, või -kleidiga saab ilusa, sensuaalse pildi.
Iga fotosessiooni puhul on väga oluline, et sa oleksid postiivselt meelestatud. Nii uskumatu kui see ka ei tundu, kajastub Sinu emotsioon ka piltidel. Et sa jääksid piltidele võimalikult värske puhake end öösel hästi välja.
Mängi! Võta sessiooni kui meelelahutust ning lase endast kõik vabaks.

Pildistamiseni!